سرمایه گذاری ملکی
۲۰
مهر

سرمایه گذاری ملکی

این مقاله را با ضرب المثل قدیمی، ملک به صاحبش خیانت نمی‌کند شروع می‌کنیم. سرمایه گذاری ملکی نوعی از سرمایه گذاری در حوزه املاک و مستقلات و زمین است که می‌تواند زمین یا مغازه، خانه ویلایی یا آپارتمانی باشد، در هر صورت با خرید هر کدام از این املاک شما سرمایه ملکی دارید که دارای ارزش مالی است و با توجه به شرایط منطقه و کشور و شهر ارزش ملک ها متفاوت است.

انواع سرمایه گذاری

در چندسال اخیر شاهد افزایش چشمگیر اشخاص حقیقی یا حقوقی زیادی هستیم که شرکت های سرمایه گذاری دارند یا در بازار سرمایه گذاری فعال هستند، ریسک و سود در کنار ضرر جز جدا نشدنی این نوع سرمایه گذاری ها است و طبق بررسی آخرین داده های آماری بازارسرمایه تا سال 1400 پربازده ترین و کم ریسک ترین بستر در ایران بازار ملکی شناخته شده است. ملک نوسانات طلا و ارز را ندارد و امنیت روانی بیشتری را برای سرمایه گذار فراهم می‌کند.

مزایای سرمایه گذاری ملکی

خرید ملک دردسر چک کردن هر روزه قیمت ها و محاسبه سود و ضرر روزانه را ندارد، برای تبدیل پولتان به ملک نیازی به گذراندن دوره های آموزش محافظت از سرمایه ندارید، املاک سند قانونی دارند و این اسناد تضمین مالکیت شما است. بازار ملک در ایران همیشه در بلندمدت نه تنها باعث ضرر سرمایه‌گذار نشده بلکه سود آن همیشه تقریبا منطبق با میزان تورم است.

ریسک سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در هر کشور تحت تاثیر متغیرهای مربوط به آن کشور است، موقعیت جغرافیایی و سیاسی و اقلیم منطقه از موارد مهم متغیرهاست.

بورس، طلا، ارز، اوراق، ملک و… همگی بازارهایی هستند که نوسان در آن ها تحت تاثیر عوامل داخلی کشور و بین المللی است اما همانطور که در بالا ذکر شد همچنان بازار ملک جز کم ریسک ترین و آرام ترین بازارهای سرمایه گذاری است که سرمایه گذار را حتی در کوتاه مدت متضرر نخواهد کرد و سود آن در بلندمدت همیشه به نفع سرمایه گذار بوده.

 قیمت ملک

برای خرید ملک در هر شهری باید آن منطقه را به خوبی بشناسید یا حداقل شناخت نسبی بدست آورید. قیمت ملک در شهرها و استان های مختلف متفاوت است، معمولا این تفاوت ها مربوط به صنعتی بودن، آب و هوا، نزدیکی به شهر یا مناطق گردشگردی، تجاری، صنعتی، مسکونی و … بستگی دارد. در تهران به دلیل و پایتخت بودن و پیشرفت بیشتر نسبت به سایر شهرها، قیمت ملک معمولا بیشتر از سایر شهرها است.

نکته: برای مثال در منطقه 22 تهران چندسالی است که خرید و فروش ملک علاوه بر روش متداول و مرسوم کشور، ملک به صورت سهام نیز فروخته می‌شود و به مردم این امکان را می‌دهد تا با سرمایه کمتر از یک قطعه زمین یا آپارتمان کامل، بتوانند قطعات کوچکتر ملکی را کاملا قانونی خریدار و فروش کنند.

شناخت منطقه

افزایش تقاضا همیشه در بالا رفتن قیمت و ارزش ملک تاثیر مستقیمی دارد، پس برای سرمایه گذاری ملکی دقت داشته باشید که قصد خرید ملک در کدام منطقه را دارید. معمولا مناطقی که تجاری می‌شوند یا در مسیر تجاری شدن هستند خدماتی نیاز دارند و افراد زیادی برای ارائه خدمات و کسب درآمد در آن منطقه رفت و آمد دارند و یا ساکن می‌شوند.

ویژگی های منطقه

ویژگی هایی که باعث بالا رفتن قیمت زمین و ملک می‌شوند معمولا آب و هوا، دسترسی منطقه، تجاری یا مسکونی بودن، میزان پیشرفت یا در حال توسعه بودن،حومه یا مرکز شهر و… بستگی دارد.

کسی که به دنبال خرید زمین بزرگ و منازل ویلایی در مناطق خوش آب و هوا است قاعدتا می‌پذیرد با برخی صنایع و خدمات فاصله مکانی و منطقه ای دارد یا کسی که به دنبال دسترسی خوب به مراکز شهر است معمولا مجبور به انتخاب خانه یا دفترکار کوچکتر و آپارتمانی است. معمولا کمتر مناطقی هستند که بتوانند همه ویژگی ها را به طور یکجا داشته باشند و همیشه برخی موارد برخی ویژگی ها را برای یکسری امتیازات باید فاکتور گرفت.

نتیجه

اگر تمایلی به نگهداری سرمایه تان به صورت ریالی ندارید و به دنبال سرمایه گذاری هستید اما به هردلیلی نمی‌خواهید اصل سرمایه تان را در بازارهای پر نوسان خرید و فروش ارز، بورس و شرکت های سرمایه‌گذاری ببرید و به طور کلی به دنبال سرمایه‌گذاری امنی هستید که برای محافظت از سرمایه تان نیازی به مشاور سرمایه‌گذاری دستمزد مداوم برای محافظت از سرمایه تان مقابل نوسانات و ضررها هستید. ریسک بر سر اصل سرمایه ضرر امنیت مالی و روانی شما را مختل می‌کند،  خرید ملک یا بخشی از سهام ملکی برای شما گزینه مناسبی است زیرا بازار ملک همیشه ثابت کرده که بدور از استرس و نگرانی سرمایه‌گذاری امنی است.

منطقه 22 یکی از مناطق جدید تهران است که طبق استاندارهای جدید شهری ساخته شده است. فضای سبز خوبی دارد و مناطق تفریحی زیادی در آن ساخته شده است. به ارتفاعات تهران نزدیک است و از جنوب به آزاد راه تهران-کرج اتصال دارد.

برج بیسموت واقع در منطقه ی 22 تهران و در نزدیکی دریاچه ی چیتگر متشکل از 27 طبقه واحد های تجاری، اداری و همچنین مسکونی می باشد وبهترین انتخاب جهت سرمایه گذاری برای افرادی که به دنبال بهترین راه و روش های سرمایه گذاری هستند می باشد.